Зайва вага підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу, гіпертонії, а також може негативно вплинути на психічне здоров’я та загальний рівень енергії. Якщо ви відчуваєте дискомфорт у тій вазі, у якій зараз перебуваєте та потребуєте у змінах на фізичному рівні, вам корективи у раціоні та образу життя.

В Eat This, Not That! поділились 15 принципами, які допоможуть прибрати об’єм в районі живота. Якщо ви відчуваєте, що саме зараз настав час задуматися про своє здоров’я та позбавитись від всього зайвого — ця інформація може бути вам корисною.

Пийте воду після пробудження

Пити воду одразу після пробудження — цей ритуал може стати вашою корисною звичкою. Вода допомагає вгамовувати відчуття голоду, сприяє зниженню ваги та бореться з жировими відкладеннями. Крім того, перед кожним прийомом їжі слід випивати близько 500 мл води, щоб пригнітити свій апетит.

Їжте, як їдять харчові критики

Для кулінарних критиків куштувати страви є роботою, проте це зовсім не значить, що таким чином вони набирають зайву вагу. Вони не їдять всю порцію, а лише визначають її смак. Крім того, критики не пробують те, що їм не подобається. Ви можете взяти на озброєння ці рекомендації, щоб не набрати зайві калорії.

Думайте позитивно

Намагайтесь формувати позитивні думки, щоб допомогти собі схуднути. Зокрема, замініть слово “повинен” на “можу” для стимулювання здорового оптимізму та захоплення. Таким чином ви зможете заохотити себе на позитивні зміни.

Їжте більше овочів

Овочі можуть наситити вас та позбавити від голоду. Крім того, вони є ключем на шляху до досягнення бажаної форми тіла та покращення загального самопочуття. Дієтолог Ілана Мюльштейн рекомендує заповнювати свою тарілку переважно овочами, оскільки вони багаті на клітковину, що сприяє почуттю ситості та задоволення.

Відстежуйте кількість споживаного білка

Білок є важливим для схуднення, оскільки він швидко втамовує голод. Рекомендується відстежувати споживання білка, щоб зрозуміти, наскільки ви ситі та задоволені тим, що з’їли. Дієтолог рекомендує відстежувати кількість спожитих яєць або курячих стеген, щоб краще розуміти, скільки білка ви отримали та як ви почуваєтеся після цього.

Рослинна клітковина

Дослідження, яке було опубліковано в Obesity свідчить, що розчинна клітковина є ключем до зменшення абдомінального жиру, як свідчать. Таким чином, якщо збільшити споживання розчинної клітковини на 10 грамів, можна зменшити накопичення жиру на животі на 3,7%. Брюссельська капуста спаржа, абрикоси, насіння льону та апельсини є найкращим джерелом розчинної клітковини.

Будьте чесними з собою

Щоб досягати результатів на шляху до схуднення, необхідно тверезо оцінювати та приймати себе такими, які ви є. Розпочати цей процес змін та вдосконалення себе може кожен, однак ви не зможете це зробити, якщо будете відноситись до себе занадто категорично.

Скоротіть вживання алкоголю

Дієтолог Ілана Мюльштейн зауважує, що випивати вино щовечора еквівалентно додаванню пари шматків хліба до вечері, що може ускладнити процес схуднення. Вона підкреслює, що не зустрічала успішних клієнтів, які змогли б скинути вагу та при цьому пити коктейлі щовечора без зміни харчових звичок.

Їжте приємні закуски

Вершковий сир, копчений лосось, хумус, фета, діжонська гірчиця, а також чилі та лайм є чудовими компонентами для корисних закусок. Крім того, щоб покращити смак та користь таких страв, до них слід додавати свіжий та хрусткий огірок.

Додайте страви з моркви до раціону

Хоча в складі солодкої моркви є цукор, вона є дуже поживним овочем, який містить всього близько 50 калорій на чашку. Крім того, вона не відкладається у вигляді зайвої ваги та навпаки, уникнення споживання цього овоча може викликати набір зайвих кілограмів.

Дозволяйте собі спонтанні бажання

Всього один квадратик якісного шоколаду може принести більше задоволення, ніж ціла плитка шкідливого та дешевого продукту. Крім того, ви можете споживати обмежену кількість шоколаду з трав’яним чаєм без додавання до нього цукру.

Відволікайте увагу від їжі

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Якщо ви перебуваєте у місці або в компанії, де є необмежена кількість нездорової їжі, яку вам не можна їсти – ігноруйте її. Візьміть тарілку з овочами, щоб наїстися ними, а також намагайтесь уникати місць, де є спокуса з’їсти шкідливу їжу.

Крохмаль прискорює метаболізм

Споживання бобових, які містять “стійкий крохмаль”, можна зменшити накопичення жиру в організмі та покращити метаболічну систему. Цей тип крохмалю допомагає залишатися ситим на довший час, знижує рівень цукру в крові та сприяє спалюванню калорій для його розщеплення.

Майте міру

Необхідно слухати своє тіло та дозволити йому те, від чого ви зможете отримати задоволення. Тож, навіть якщо ви забажаєте з’їсти ріжок морозива – зробіть це! Однак, це має бути в міру та доти, поки організм відчуває комфорт.

Гуляйте

Якщо у вас був тривожний день і вас тягне з’їсти, щось шкідливе – вийдіть на прогулянку. Також, ви можете прийняти гарячий душ, щоб змінити настрій та відволіктися від спокус. Ці прості дії можуть допомогти зберегти контроль над харчуванням у стресових ситуаціях.