Франція передасть Україні винищувачі Mirage 2000, що є частиною нової військової співпраці між країнами. 

Президент Франції Еммануель Макрон анонсував цю ініціативу в інтерв’ю французьким телеканалам, заявивши, що це частина допомоги Україні у протистоянні проти Росії.

Макрон не конкретизував кількість переданих літаків у заяві, проте наголосив на намірі надати Україні винищувачі Mirage 2000-5 і навчити українських пілотів їх експлуатації. Передача цих літаків є частиною нової фази співпраці між Францією та Україною.

Крім того, Макрон заявив про намір Франції навчити бригаду з 4500 українських солдатів. Ці кроки спрямовані на підтримку України в умовах загострення конфлікту з Росією.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Зустріч президентів України та Франції запланована на п’ятницю 7 червня у Парижі, де очікується подальше обговорення питань військової співпраці між двома країнами.

Mirage 2000 – це багатоцільовий винищувач, який перебуває на озброєнні французької армії з 1980-х років. Він має значний потенціал для використання бомбового та ракетного озброєння, таке як ракети SCALP і Storm Shadow. Ці літаки можуть допомогти Україні підвищити її обороноздатність у контексті геополітичних викликів, зокрема, у зв’язку з конфліктом на сході країни.