Президент України Володимир Зеленський назвав рішення Сполучених Штатів дозволити удари по території Росії важливим кроком вперед. Про це він повідомив під час пресконференції на третьому саміті “Україна – Північна Європа”.

Зеленський зазначив, що отримав повідомлення від американських військових про це рішення. “У нас був меседж від американської сторони. Рано-вранці сьогодні я отримав це повідомлення від моїх військових. Я не можу розказати вам деталі про це”, – заявив президент.

Він підкреслив, що рішення Вашингтона щодо використання наданої зброї є суттєвим кроком вперед, який дозволяє Україні краще захищати своїх громадян, особливо тих, хто проживає у прикордонних районах.

“Я хочу побачити, що відбудеться на практиці. Але те, що бачу – це у будь-якому випадку є кроком вперед до цієї цілі, яку ми обговорювали раніше, щоб уможливити для нас захист наших людей, які живуть біля кордону”, – наголосив Зеленський.

Нагадуємо, що в адміністрації США змінили свою політику, дозволивши завдавати удари по території Росії американською зброєю. Проте, ці удари обмежені районами, що межують з Харківською областю.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Речник Кремля Дмитро Пєсков відреагував на це рішення, заявивши, що Україна вже намагається використовувати американську зброю для ударів по Росії. На його думку, тепер Сполучені Штати стають учасниками конфлікту.

Таким чином, дозволивши Україні завдавати ударів по території Росії, США демонструють свою підтримку у боротьбі за територіальну цілісність і безпеку України.