Деякі долари в Україні не прийматимуть банки та обмінники. Чинні правила дозволяють відмовлятися від прийому “зіпсованих банкнот”. Натомість їх можна обміняти тільки в спеціалізованому банку з доплатою (послуга інкасо).

Згідно з правилами Нацбанку, банки та обмінники мають приймати всі купюри крім тих, що мають ознаки значного пошкодження. Йдеться про такі купюри:

  • із пошкодженими елементами дизайну та захисту (видалені цифрові чи текстовіпозначення номіналу, зображення портрета, оптично-змінні елементи захисту, захисністрічки);
  • із зміненим первісним кольором паперу та/або зображень;
  • із локальними забрудненнями (плямами), уключаючи видимі в ультрафіолетовихпроменях, загальна площа яких перевищує половину площі банкноти
  • ;із загальними забрудненнями, уключаючи ті, що спричиняють люмінесценцію паперу вультрафіолетових променях;
  • мають явні друкарські недоліки;
  • банкноти, які вилучені іноземною державою з обігу після дати, оголошеної банкомемітентом відповідної валюти (за наявності згоди банку-кореспондентавідповідної держави на обмін цих банкнот).

За погодженням з відповідальним підрозділом Банку:

  • розірвані (розрізані) на частини;
  • обпалені, пропалені, трухлі (пошкоджені внаслідок тривалої дії вологи, різних рідин,хімікатів або з ознаками гниття).

Крім того, в Україні діє заборона на будь-які операції з білоруськими та російськими рублями. У результаті клієнти, які мають рахунки в цій валюті, не можуть зняти кошти або обміняти їх на гривні.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Так, правила НБУ ще від 25 лютого 2022-го зобов’язують банки забезпечити зберігання заблокованих коштів до “дня закінчення терміну дії санкцій/скасування санкцій/стягнення таких коштів у дохід держави”.

Також запроваджено заборону уповноваженим установам здійснювати будь-які валютні операції з використанням російських та білоруських рублів.