Побутова техніка відомих західних брендів, таких як Bosch, Delonghi та Philips, вироблена для українського ринку, почала з’являтися на російському ринку через онлайн-майданчики та мережі магазинів електроніки.

Як з’ясувалося, ця техніка потрапляє до РФ через турецьких, польських та прибалтійських посередників.

Гендиректор Kuppersberg Дмитро Шашкін підтвердив, що посудомийні машини Bosch, призначені для українського ринку, вже продаються на російських маркетплейсах.

“Ми самі замовили таку машину через український маркетплейс, і вона приїхала з українськими наклейками”, – розповів він.

За словами Шашкіна, постачання такої техніки до РФ мають масовий характер, адже деякі іноземні бренди рекомендували своїм дистриб’юторам у Туреччині, Польщі та країнах Балтії продовжувати постачання, щоб зберегти позиції на російському ринку.

Згідно з даними “Комерсанту”, за період з березня 2023 року по березень 2024 року в РФ було продано 284 тис. посудомийних машин на суму 9,8 млрд рублів, що на 9% більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Один із топменеджерів великої мережі магазинів електроніки також підтвердив наявність такої продукції на російському ринку.

“Кілька місяців тому турецький дистриб’ютор пропонував нам придбати іноземну техніку, призначену для українського ринку”, – розповів він.