Україна активно мобілізує всі можливі джерела фінансування для підтримки своєї економіки та відновлення після збитків, завданих війною.

Про це повідомив голова Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний у своїй публікації у Facebook.

Під час зустрічі з комісаром ЄС з економіки Паоло Джентилоні у Брюсселі, Пишний наголосив, що війна створює великі ризики для України. Масові атаки РФ на енергетичну інфраструктуру призвели до втрати понад 40% генеруючих потужностей ГЕС та близько 80% ТЕС у порівнянні з довоєнним рівнем.

Керівник НБУ окреслив три основні джерела отримання коштів для покриття потреб України. Джерело №1 – міжнародна допомога. У березні та квітні Україна отримала два транші від ЄС за програмою Ukraine Facility на загальну суму 6 мільярдів євро, що стало суттєвим внеском у макрофінансову стабільність країни. У Польщі команда НБУ працює з місією МВФ щодо четвертого перегляду програми розширеного фінансування, що може призвести до отримання нового траншу.

Джерело №2 – розвиток внутрішніх повноважень. Пишний повідомив про роботу над важливими ініціативами щодо залучення приватного капіталу до країни, включаючи систему страхування військових ризиків. Він також наголосив на завершенні Стратегії розвитку кредитування, яка дозволить повною мірою задіяти банківську систему для розвитку економіки.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Джерело №3 – експлуатація коштів, одержаних від заморожених активів. Рада ЄС успішно ухвалила рішення щодо використання прибутку від заморожених активів Центрального банку РФ для допомоги Україні. Пишний висловив сподівання на подальший прогрес у цьому питанні, наголосивши, що Росія має понести відповідальність за свої варварські дії, і Україна разом із партнерами знайде політичний та юридичний шлях до цього.

Таким чином, Україна активно шукає та реалізує можливості для залучення фінансової допомоги як із зовнішніх, так і внутрішніх джерел, щоб протистояти викликам, що виникли через війну, та забезпечити сталий розвиток країни.