Натуральними «ліками» від підвищеного цукру і холестерину може бути відомий всім овоч – сучасна наука підтвердила його цілющі властивості.

Про це пише 24.kyiv.

Йдеться про часник. Вчені констатують, що більша частина корисних властивостей пряного овоча, який діє як ліки від підвищеного цукру і холестерину, зумовлена сполуками сірки, що утворюються під час подрібнення або жування часнику.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Можливо, найвідоміша з них – аліцин: ця сполука присутня певний час у свіжому часнику після того, як його розрізають або розчавлюють. Інші сполуки овоча, що впливають на здоров’я, – діаллілдисульфід і s-алілцистеїн.

«Сполуки сірки з часнику потрапляють в організм із травного тракту і подорожують по всьому тілу, проявляючи свої сильні біологічні ефекти», – пояснюють фахівці.

Вони розповіли про те, що часник може діяти як ліки від холестерину: було встановлено, що добавки з часником знижують загальний холестерин або «поганий» холестерин ЛПНЩ на 10-15%. Сприятливий вплив овоча на стан крові також може поліпшити показники артеріального тиску, стану серцево-судинної системи.

«Високі дози часнику покращують кров’яний тиск у людей з гіпертонією. У деяких випадках добавки часнику можуть бути такими ж ефективними, як звичайні ліки”, – повідомили експерти.