Національний банк України оголосив про передбачене збільшення темпів інфляції у найближчі місяці.

За даними, наданими Держстатом, в квітні 2024 року річний рівень споживчої інфляції залишився стабільним на рівні 3,2%, однак місячні ціни підвищилися на 0,2%.

НБУ пояснив, що зростання цін було помірнішим, ніж передбачалося, через теплу погоду та менший тиск на витрати бізнесу через здешевлення сировини. Проте, переорієнтація виробників на внутрішній ринок через блокаду західних кордонів також вплинула на підвищення споживчих цін.

У банку вважають, що заходи монетарної політики допоможуть контролювати інфляцію. Зокрема, стабілізація валютного ринку та захист заощаджень населення від інфляційного знецінення входять у стратегію. Базова інфляція, що переважно залежить від монетарної політики, зросла до 4,4% у річному обрахунку, що відповідає передбаченням.

Хоча зниження цін на деякі продовольчі товари та поліпшення інфляційних очікувань стримують основний тиск на інфляцію, зростання витрат бізнесу на зарплати та подорожчання імпорту внаслідок блокади західних кордонів впливають на підвищення споживчих цін.

Експерти визначили, які товари можуть здорожчати в Україні в найближчі місяці. Перш за все, очікується збільшення тарифів на електроенергію – відповідно до прогнозів Міненерго, вони можуть зрости в 1,5-2 рази.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Також слід очікувати підвищення цін на пальне, але експерти вважають, що вплив на ціни буде незначним протягом квітня та травня. Щодо ліків, фармацевтичні товари і медичне обладнання вже почали подорожчати швидше.

Міністерство агрополітики також прогнозує зростання цін на фрукти, зокрема, через нічні заморозки, які завдали значних збитків садовим культурам. Це може вплинути на ціни на яблука, банани та виноград.

Нарешті, зросли ціни на молоко через збільшений експорт молочних продуктів. Загалом, в українському Міністерстві агрополітики вважають, що ціни на основні продукти залишаться стабільними в 2024 році, але це стосується лише українського виробництва.