“Лютий” – український дрон-камікадзе, який наводить жах на окупантів

У 2022 році, коли Росія почала активно використовувати іранські дрони “Шахеди”, українські інженери розпочали розробку власного безпілотника-камікадзе, який отримав назву “Лютий”.

Перша серійна партія “Лютих” була готова наприкінці серпня 2023 року.

Уже 28 серпня дрон здійснив свій перший бойовий виліт, завдавши удару по базі 126-ї бригади берегової охорони Чорноморського флоту РФ у Криму.

“Лютий” не обмежується ударами по українських територіях, які окупувала Росія. Дрон здатний досягати цілей на території РФ.

Так, наприкінці вересня 2023 року “Лютий” атакував нафтобазу біля аеродрому в Сочі. Цікаво, що за 12 кілометрів від місця удару знаходився Путін.

10 жовтня того ж року “Лютий” завдав удару по гелікоптерному майданчику в Адлері, де обслуговувалися вертольоти, які використовувалися для забезпечення резиденції Путіна.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

За даними УП, станом на травень 2024 року, “Лютий” використовується не лише розвідкою та спецслужбами, але й Повітряними силами ЗСУ.

Дрон показав себе як ефективний засіб знищення російських об’єктів, зокрема НПЗ. За деякими даними, на “Лютий” припадає до 80% від усіх точних влучань по російських НПЗ.

“Лютий” став потужною зброєю проти російських окупантів. Цей український дрон завдає значних збитків ворогу та деморалізує його. Використання “Лютого” свідчить про високий рівень розвитку українських військових технологій.