Випускник університету міноборони РФ, фахівець із кібербезпеки та колишній співробітник російського СУ Іван Глінкін створив інструмент під назвою Close-Circuit Telegram Vision (CCTV), що дозволяє виявляти наближене місцеперебування користувачів Telegram. 

У самому месенджері не вважають CCTV загрозою.

Згідно з повідомленням російських ЗМІ, CCTV використовує API Telegram, що пов’язане з функцією “Знайти людей поряд”, дозволяючи користувачам бачити інших осіб у радіусі 500 метрів.

Проте, функція “Знайти людей поряд” за замовчуванням вимкнена. Інструмент CCTV, якого створив Глінкін, дозволяє шукати лише тих користувачів, які увімкнули цю функцію.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

У пресслужбі Telegram пояснили, що функцію “Знайти людей поруч” створено для допомоги користувачам поділитися своїм місцеперебуванням з іншими людьми.

За замовчуванням ця функція завжди вимкнена, а “координати”, які відображає CCTV, не вказують реальне місцеперебування користувача.