Попри жорстку цензуру та репресії з боку Кремля, в Росії шириться протестний рух проти мобілізації. Жінки з різних регіонів країни виходять на вулиці, вимагаючи повернути своїх чоловіків, синів та братів додому.

10 лютого члени руху “Путь домой” організували акції протесту в Москві, Санкт-Петербурзі, Владивостоці та Єкатеринбурзі. Вони покладали квіти до пам’ятників та закликали до демобілізації своїх близьких, мобілізованих на війну в Україні.

Активістки руху “Путь домой” також відвідали штаб кандидата в президенти Росії Владислава Даванкова. Вони передали його команді листи з вимогою демобілізації та закликом до припинення кровопролиття.

Нагадаємо, що минулого тижня російська влада жорстоко придушила протест “Путь домой” біля могили Невідомого солдата в Москві. Силовики затримали десятки людей, а згодом почали цькувати активістів руху в ЗМІ.

Аналітики ISW вважають, що Кремль вкрай стурбований зростанням антивоєнних настроїв в Росії. Цензура та репресії свідчать про відчайдушні спроби влади придушити протести, особливо напередодні президентських виборів, які заплановані на березень 2024 року.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Ситуація на фронті також свідчить про проблеми з мобілізацією в Росії. За даними ГУР, РФ набирає найманців у Сирії для участі у бойових діях проти України. Їм видають російські паспорти, а потім мобілізують до окупаційної армії.

Це свідчить про погіршення морально-психологічного стану російських окупантів. Масштабні втрати та низький рівень мотивації змушують Кремль шукати нові джерела поповнення живої сили.