Політична криза, що назріває між Угорщиною та Європейським Союзом, може вибухнути на майбутньому саміті в середині грудня, коли лідерам ЄС належить ухвалити важливе рішення щодо вступу України до блоку та укласти ключову бюджетну угоду про виділення 50 мільярдів євро для підтримки української економіки.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, відомий своїми проросійськими поглядами, вимагає, щоб увесь політичний і фінансовий процес було призупинено доти, доки лідери не погодяться на масовий перегляд підтримки Києва з боку ЄС, пише Politico.

Орбан критикує Європейську комісію за те, що вона затримує виділення Угорщині суми у 13 мільярдів євро з коштів ЄС через побоювання з приводу недотримання країною стандартів Євросоюзу в галузі верховенства права. Він вважає, що Євросоюз має вжити заходів для захисту інтересів Угорщини, перш ніж надавати Україні підтримку.

Деякі дипломати Євросоюзу розцінюють висловлювання Орбана як стратегію посилення тиску на Європейську комісію.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

“Ми рухаємося до серйозної кризи”, – сказав один із чиновників ЄС.

“Це завдає лідерам ЄС величезного головного болю. Хоча Угорщина становить лише 2 відсотки населення ЄС, Орбан може взяти блок у заручники, тому що він повинен одноголосно ухвалювати важливі стратегічні рішення, а вони навряд чи можуть бути серйознішими за початок переговорів про вступ до ЄС з Україною”, – наголосило видання.