Яйця в Україні до зими можуть здорожчати як і решта продуктів. Так вважають економісти, що проаналізували ринок продуктів. Позитивний момент – такого значного здорожчання як минулої зими, не очікується.

У Клубі аграрного бізнесу вважають, що ціна десятка яєць може становити в середньому 75 гривень. Здорожчання обмежиться неможливістю українців купувати продукт, який буде дорожчим за цей показник.

“Домашня птиця суттєво збільшує яйценосність в теплі літні місяці та суттєво зменшує – в холодні зимові. В промисловому виробництві немає таких коливань. Відповідно, і ціна реагує на зміну пропозиції”, – пояснила ситуацію експертка Клубу Світлана Литвин.

Керівник асоціації “Союз птахівників України” Сергій Карпенко сказав: “За нашими оцінками, можливий ріст цін до кінця року складе 10-15%”.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

На ціни впливають не лише сезонні зміни, а й тарифи на електрику та газ. Якщо ціни на газ не мінялися, то з липня за електрику в Україні платять майже вдвічі більше.

Ще одна причина можливого росту цін – зміни на валютному ринку. Виробники закупляють для вирощування птахів іноземну продукцію, за яку розраховуються у валюті.