Археологи виявили залізний тризуб, якому, як вважають, 1700 років і який використовувався для риболовлі в давні часи.

Турецькі археологи розкопали стародавню арфу, усередині якої лежав тризуб. Це унікальний артефакт, знайдений під час археологічних розкопок у північно-західному регіоні Туреччини.

Згідно з повідомленнями інформаційного агентства Xinhua, цей залізний гарпун спочатку був розроблений для риболовлі та був виявлений на археологічній ділянці в селі Ассос, розташованому в провінції Санаккале.

На чолі розкопок стояв вчений Нуреттін Аслан, який висловив своє захоплення цією знахідкою та назвав її надзвичайно винятковою. Варто відзначити, що стародавні залізні інструменти та обладнання часто швидко псуються, що робить збереження цієї арфи з тризубом ще більш надзвичайним.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

За даними археологів, гарпун, ймовірно, походить із самого села Ассос, оскільки попередні знахідки в цьому регіоні свідчать про поширену промисловість обробки заліза в давнину.

Наразі тривають роботи з реставрації цього унікального артефакту, під час яких експерти ретельно видаляють частинки бруду та іржі. Крім того, вживаються профілактичні заходи, щоб забезпечити захист арфи від подальшого розкладання.