Під час тринадцяти тижнів контрнаступу Збройні Сили України (ЗСУ) втратили лише п’ять німецьких бойових танків Leopard 2 різних модифікацій із загальної кількості 71 одиниці.

Про це повідомило видання Forbes з посиланням на дані проєкту OSINT Oryx.

Зазначається, що втрати Leopard 2 включають два танки модифікації A4 з загальної кількості 50 та три танки A6 з загальної кількості 21 одиниці.

Повідомляється, що хоча принаймні 10 Leopard 2 були пошкоджені, українські військові відправляють ці пошкоджені танки на ремонт до Польщі та Німеччини, де їх відновлюють та повертають на фронт.

“Forbes” розповідає, що фундаментальна міцність танка Leopard 2, який важить 69 тонн, дозволяє йому витримувати пошкодження, проходити ремонт, повертатися до бойових дій та знову зазнавати пошкоджень. Цей процес може повторюватися кілька разів, але танк все ще залишається в бойовій готовності.

Спеціалісти видання припускають, що ключовим фактором для” виживання” Leopard 2 є спеціальні баштові відсіки для боєприпасів, які під час вибуху викидаються назовні, що захищає екіпаж від пошкоджень.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

У повідомленні йдеться, що Leopard 2 були втрачені на території біля Запорізької області – від Малої Токмачки на півночі до Роботиного.

Важливий момент – екіпажі знищених танків встигли врятуватися перед тим, як техніка згоріла чи вибухнула.