У відповідь на вимогу Володимира Зеленського до Олександра Лукашенка на ділі довести своє небажання допомагати країні-агресору Росії знищувати Україну Мінськ почав транслювати одразу три чіткі сигнали.

На цю ситуацію, перерахувавши меседжі, які розганяє білоруська влада, звернув увагу ексрадник міністра оборони України та військовий аналітик Олексій Копитько.

У своєму Telegram-каналі експерт зазначив, що буквально за добу в Білорусі відбулося таке:

1) Білоруські держЗМІ прибрали з цитати Лаврова погрозу на адресу України, залишивши тільки фразу про те, що Білорусь не бере участі у війні. Це виглядає як свідоме підкреслення дистанціювання від конфлікту.

2) Міністр оборони Хренін публічно заявив, що Білорусі немає жодного сенсу втягуватися у війну, і послався на позицію Лукашенка про неучасть у конфлікті.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦

3) Секретар Радбезу Вольфович акцентував миротворчу лінію Мінська, заявивши про необхідність якнайшвидшого припинення війни і підкресливши небажання Білорусі воювати з ким-небудь.

За словами Копитька, Мінськ одночасно через ЗМІ, Міноборони та Радбез демонстративно транслює одну й ту саму думку — Білорусь не збирається вступати у війну і намагається показати це як Москві, так і зовнішній аудиторії.