Служба безпеки України розслідує російський удар по Централізованому сховищу відпрацьованого ядерного палива поблизу Чорнобильської АЕС як воєнний злочин.
Атака сталася вночі 7 червня, близько 02:05, а для удару окупанти використали безпілотник типу «Герань-2». За фактом обстрілу відкрито кримінальне провадження за статтею про порушення законів та звичаїв війни, повідомили в СБУ.
Під час огляду території фахівці виявили уламки та окремі елементи дрона, які підтверджують тип використаного безпілотника. Внаслідок вибуху пошкодження отримали будівля прийому та перевантаження відпрацьованого ядерного палива, а також адміністративний корпус МАГАТЕ. Попри це, робота самого сховища не була порушена.

У СБУ наголосили, що атака не вплинула на виробничі процеси об’єкта. Також не зафіксовано змін радіаційного фону, який продовжує залишатися в межах встановлених норм.
Внаслідок удару ніхто не загинув і не постраждав. Правоохоронці спільно з Київською обласною прокуратурою продовжують документувати наслідки атаки та встановлювати всіх причетних до неї осіб.

За інформацією української влади, російський дрон типу Shahed влучив у будівлю приймання контейнерів Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні відчуження. Об’єкт розташований приблизно за 15 кілометрів від Чорнобильської АЕС.
ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦
У «Енергоатомі» та Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що споруда зазнала часткових пошкоджень. Пожежу, яка виникла після удару на площі близько 40 квадратних метрів, оперативно ліквідували рятувальники.
В «Енергоатомі» та Генштабі назвали удар черговим проявом ядерного тероризму з боку Росії та порушенням міжнародного права.
Президент України Володимир Зеленський також прокоментував інцидент. За його словами, удар по об’єкту, пов’язаному з ядерною безпекою, був свідомою атакою на критичну інфраструктуру. Українська влада вже поінформувала про подію міжнародних партнерів.
Онлайн карта боїв