Президент Володимир Зеленський повідомив, що Росія намагається залучити Білорусь до нових агресивних дій.
Про це глава держави заявив після наради за участю керівництва Генерального штабу, ГУР Міноборони, Служби зовнішньої розвідки та Служби безпеки України. За його словами, українська сторона має інформацію про зміст контактів між російським і білоруським керівництвом.
Москва останнім часом провела додаткові переговори із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком щодо можливої участі Мінська у майбутніх операціях.
Росія розглядає кілька можливих напрямків для дій із території Білорусі. Йдеться як про потенційну загрозу для Чернігівського та Київського напрямків в Україні, так і про можливі сценарії проти однієї з держав НАТО.
За словами Зеленського, після отримання відповідних даних Силам оборони України доручили посилити цей напрямок і підготувати окремий план реагування на можливі дії з боку РФ та Білорусі.
«Україна, безперечно, буде захищати себе і своїх людей, якщо Олександр Лукашенко схибить та вирішить підтримати ще й цей російський намір», — наголосив президент.
ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦
Раніше глава держави вже заявляв, що Кремль намагається втягнути Білорусь у війну проти України. Зокрема, у квітні він повідомляв про активне облаштування інфраструктури поблизу українського кордону — будівництво доріг та підготовку артилерійських позицій.
На початку травня Зеленський також звертав увагу на «специфічну активність» білоруської сторони біля кордону з Україною. На цьому тлі українська влада продовжує посилювати моніторинг ситуації на північному напрямку та оцінювати потенційні ризики для безпеки країни.
Онлайн карта боїв