Міністерство юстиції США оприлюднило додаткові документи ФБР у справі засудженого за сексуальні злочини фінансиста Джеффрі Епштейна, які раніше були помилково позначені як дублікати. У матеріалах містяться свідчення жінки про ймовірне сексуальне насильство з боку Епштейна, а також твердження про жорстоке поводження з боку президента США Дональда Трампа.
Про це повідомляє Sky News.
Американський Мін’юст виклав у відкритий доступ документи, що стосуються звинувачень, які фігурують у свідченнях щодо Трампа. Під час першої публікації файлів Епштейна ці матеріали не були включені.
Як зазначають американські медіа, зокрема NBC News — партнер Sky News, увагу привернуло те, що частина записів була відсутня в оприлюдненому масиві документів. У Мін’юсті пояснили, що деякі файли помилково позначили як «дублікати» в обліковій таблиці, через що вони не відображалися. Згодом технічну помилку виправили.
Свідчення жінки щодо Трампа
Опубліковані матеріали містять короткі виклади та нотатки з трьох інтерв’ю ФБР із жінкою, яка стверджує, що стала жертвою сексуального насильства з боку Епштейна, а також зазнала жорстокого поводження з боку Трампа.
Президент США послідовно заперечує будь-які правопорушення. Представники адміністрації наголошують, що файли Епштейна не містять доказів провини глави держави. Журналісти звернулися до Білого дому з проханням прокоментувати нові документи.
Раніше 5 березня прессекретарка президента Керолайн Левітт заявила, що звинувачення є «повністю безпідставними» та «не підкріпленими жодними достовірними доказами». Міністерство юстиції також попереджало, що у файлах можуть міститися неперевірені твердження.
Обставини заяви проти Епштейна
Жінка з Південної Кароліни звернулася до правоохоронців після арешту Епштейна у 2019 році. Вона заявила, що зазнала нападу на острові Хілтон-Гед, коли їй було 13 років. Згідно з підсумком одного з інтерв’ю ФБР, інцидент міг статися приблизно у 1984 році.
ФБР провело з нею кілька інтерв’ю влітку та восени 2019 року — 24 липня, 7 серпня, 20 серпня та 16 жовтня. Ці дати фігурували в каталозі доказів у справі Гіслейн Максвелл — колишньої соратниці Епштейна, засудженої за сприяння сексуальній експлуатації неповнолітніх.
Спочатку у відкритому доступі був лише підсумок інтерв’ю від 24 липня, у якому не згадувалися твердження щодо Трампа. Записи ще трьох інтерв’ю оприлюднили лише тепер. У них жінка — ім’я якої приховано — стверджує, що зазнала насильства з боку Епштейна та кількох його знайомих, серед яких, за її словами, був і Трамп.
Застереження Мін’юсту
Міністерство юстиції наголосило, що оприлюднені файли можуть містити неправдиві або неперевірені твердження. Публікація відбулася відповідно до Закону про прозорість файлів Епштейна, який Трамп підписав наприкінці минулого року після ініціативи республіканців у Конгресі.
У відомстві зазначили, що матеріали включають усі документи, надіслані до ФБР у межах вимог закону, і можуть містити підроблені або неправдиво подані матеріали. Зокрема, йдеться про те, що деякі твердження щодо президента були подані до ФБР напередодні виборів 2020 року та є безпідставними.
ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦
Водночас закон дозволяє приховувати дані про жертв, матеріали сексуального насильства над дітьми або інформацію, що може зашкодити чинним розслідуванням чи судовим процесам. Однак він забороняє засекречувати інформацію через репутаційні або політичні міркування.
Наразі у США не ведеться активних розслідувань у зв’язку з файлами Епштейна.
Зникнення частини матеріалів
Наприкінці лютого CNN повідомляло, що в оприлюднених документах були відсутні понад 90 записів ФБР, зокрема три інтерв’ю з жінкою, яка звинувачувала Трампа у подіях 1980-х років. Конгресмен Роберт Гарсія та деякі жертви Епштейна поставили під сумнів повноту публікації, вказуючи на можливі порушення вимог закону. Білий дім назвав звинувачення неправдивими, а Мін’юст заперечив навмисне видалення матеріалів.
Водночас серед оприлюднених документів є свідчення про телефонний дзвінок Трампа до поліції Палм-Біч у 2006 році, під час якого він підтримав розслідування проти Епштейна. У матеріалах зазначено, що Трамп назвав фінансиста «збоченцем» і заявив, що припинив спілкування з ним на початку 2000-х років, а також заборонив йому відвідувати свій клуб Mar-a-Lago. У Білому домі підкреслили, що цей факт підтверджує позицію президента про давній розрив із Епштейном.
Онлайн карта боїв