Колишня прессекретарка президента Володимира Зеленського Юлія Мендель заявила, що колишній керівник Офісу президента Андрій Єрмак мав значний вплив на главу держави та нерідко подавав йому викривлену інформацію.
Про це вона розповіла в інтерв’ю Радіо Свобода.
Мендель зазначила, що Єрмак передавав Зеленському дані у вигідній для себе інтерпретації.
«Він передавав інформацію президенту так, як йому було зручно або як він її інтерпретував», — сказала вона.
Також, за словами ексречниці, Єрмак інколи навіть блокував виконання рішень президента.
«Були випадки, коли він телефонував посадовцям і просив не виконувати те, що доручив президент», — розповіла Мендель.
Вона вважає, що Єрмак фактично контролював рух рішень у владній системі.
«Через нього проходило все. Він був фільтром у владі», — пояснила вона, додавши, що вважає його «найнебезпечнішою людиною в нинішній владній вертикалі».
Мендель наголосила, що говорить про це з побоюванням.
ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦
«Я зараз про це говорю, і мені страшно. Я розумію, що зараз ніхто в це не повірить, але я щодня молюся Богу й дякую, що жива. Тому що Андрій Борисович — дуже небезпечна людина. Дуже небезпечна. І ті, хто його знає, це зрозуміють», — заявила вона.
Вона також згадала епізод 2019 року під час візиту української делегації до США. За її словами, тоді Єрмак розпитував одного з американських політичних консультантів про те, як йому «стати президентом країни». Мендель вважає це свідченням його політичних амбіцій.
Колишня прессекретарка додала, що навіть після відставки Єрмак може зберігати вплив на політичні процеси в Україні та підтримувати контакти з правоохоронними органами.
Онлайн карта боїв