Адміністрація президента США Дональда Трампа заперечила повідомлення Кремля про нібито узгоджені плани двостороннього саміту між американським лідером і президентом РФ Володимиром Путіним.

Про це пише New York Post, посилаючись на джерела серед високопосадовців у Вашингтоні.

У Білому домі наголосили, що така зустріч відбудеться лише за умови, що Путін проведе прямі переговори з президентом України Володимиром Зеленським.

«Путін повинен зустрітися із Зеленським, щоб зустріч відбулася. Місце поки що не встановлено», — цитує видання слова одного зі співрозмовників.

За інформацією ABC News, наразі немає жодних узгоджених деталей, адже Кремль досі не надав офіційної відповіді щодо готовності Путіна сісти за стіл переговорів з українським лідером.

«Якщо не буде зустрічі з Зеленським, то Трамп не погодиться на двосторонній саміт з російським диктатором», — наголосили джерела каналу.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦

Водночас у Кремлі раніше заявили, що Путін нібито не заперечує проти переговорів і з Трампом, і з Зеленським, якщо будуть створені «відповідні умови». Як один із можливих майданчиків для зустрічі з Трампом він назвав Об’єднані Арабські Емірати, зазначивши, що організувати такий саміт могли б «друзі Росії» — зокрема президент ОАЕ Мухаммед бен Заїд Аль Нахаян.

Нагадаємо, що після візиту спецпосланця президента США Стіва Віткоффа до Москви і його переговорів із Путіним, Дональд Трамп провів телефонну розмову з Володимиром Зеленським. У цій бесіді також брали участь кілька європейських лідерів, обговорюючи можливі кроки для досягнення миру в Україні.