Національний банк України очікує зростання цін на ключові комунальні послуги — зокрема електроенергію, газ, опалення та гарячу воду — вже з 2026 року.

Про це йдеться в липневому Інфляційному звіті регулятора.

За оцінками НБУ, до кінця 2025 року тарифи залишатимуться без змін. Проте надалі їх планують переглянути відповідно до ринкової ситуації та економічно обґрунтованих показників. Основною причиною такого кроку називають погіршення ситуації в енергетичному секторі.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦

У звіті наголошується:
«Поки що не визначено конкретні параметри можливого підвищення, що створює додаткові ризики для інфляційних очікувань. Якщо ціни на енергоносії зростуть суттєво з метою швидкого усунення дисбалансів в енергетиці, це посилить інфляційний тиск. Також виникне потреба у збільшенні державних витрат на субсидії для підтримки населення».

Водночас у НБУ зазначають: відтермінування рішення про коригування тарифів може тимчасово стримати інфляцію, однак негативно вплине на фінансову стійкість енергетичних компаній і підвищить ризики для енергетичної безпеки країни.