В Україні навсправжки замислилися над тим, щоб законодавчо заборонити публічне виконання пісень російською мовою. Про це у світлі недавніх скандалів висловилася мовна омбудсменка Олена Івановська.

На офіційному сайті чиновниця звернула увагу, що закон України не забороняє вільно використовувати будь-які мови на публічних заходах, але лише якщо це не суперечить іншим правилам.

У випадку з російською Івановська вважає за доцільне зробити виняток, адже зараз Україна перебуває у стані важкої війни не лише за свою державність, а й за збереження ідентичності українського народу.

У такій ситуації, впевнена омбудсмен, сцена та вулиця мають звучати виключно українською.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦

Не чекаючи рішення «згори», такі правила вже запровадили у Києві та Тернополі, але інші міста виходять із того, що у рішеннях такого роду необхідно спиратися на загальнодержавну правову основу.

“Необхідне чітке правове регулювання цього питання, щоб забезпечити юридичну визначеність”, – пояснила Івановська.