Від початку вторгнення в Україну Росія зіткнулася з нестачею кваліфікованих кадрів, особливо у сферах важкої промисловості. Значна частина чоловіків призовного віку або мобілізовані, або намагаються уникати служби, виїжджаючи за кордон. У результаті багато підприємств залишилися без робітників і змушені звертатися до іноземної робочої сили.

До кінця 2025 року Росія планує залучити близько мільйона трудових мігрантів з Індії. Про це заявив голова Уральської торгово-промислової палати Андрій Бесєдін, посилаючись на контакти з індійською стороною. За його словами, мета — заповнити дефіцит кадрів, який посилився після початку повномасштабної війни проти України.

Бесєдін додав, що нове генеральне консульство Індії відкривається в Єкатеринбурзі. Воно, зокрема, координуватиме питання трудової міграції. Очікується, що більшість залучених працівників попрямують на підприємства металургії та машинобудування у Свердловській області.

Чиновник прямо визнав, що брак кадрів зумовлений тим, що багато місцевих жителів мобілізовані на війну, а молодь не зацікавлена працювати на заводах.

Урал також планує залучати робочу силу з інших країн. Зокрема, йдеться про Шрі-Ланку та Північну Корею. У російському бізнес-середовищі вважають, що громадяни цих держав мають необхідну трудову дисципліну.

«Посольству Шрі-Ланки вже поставлене завдання активніше працювати з нашим регіоном. Щодо Північної Кореї, там люди вміють працювати — домовленості також є», — повідомив Бесєдін.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦

Попри масштабні плани, російська сторона визнає, що адаптація мігрантів буде складною. Головна причина — майже повна відсутність знань російської мови у працівників з Індії, Шрі-Ланки та КНДР.

Для вирішення цієї проблеми в червні в Російському союзі промисловців і підприємців запропонували відкривати в Індії навчальні заклади середньої професійної освіти. Метою таких інституцій має стати підготовка кадрів одразу під потреби російських підприємств.