Президент відзначив офіцера за мужність і самовіддану службу на фронті

Президент Володимир Зеленський 8 травня надав найвище звання держави — Герой України — майору Роберту Бровді. Він відомий під позивним “Мадяр” і командує 414-ю окремою бригадою ударних безпілотних авіаційних систем “Птахи Мадяра”.

Указ №299/2025 оприлюднений на сайті глави держави. У документі зазначено, що нагороду вручено за особисту мужність, героїзм у боротьбі за суверенітет України та вірне служіння народу.

Шлях від підприємця до фронтового командира
Роберт Бровді народився в Ужгороді 9 серпня 1975 року. До початку повномасштабної війни він працював у аграрному бізнесі, але в лютому 2022-го добровільно вступив до тероборони.

Згодом він створив підрозділ аеророзвідки, який із невеликої роти перетворився на цілу бригаду безпілотних систем. “Птахи Мадяра” відіграли важливу роль у боях за Бахмут, Соледар та інших гарячих точках фронту.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦

У лютому 2025 року бригада Бровді стала частиною оборонного проєкту “Лінія дронів”, який координує Міністерство оборони. Мета ініціативи — розширення та вдосконалення використання БПЛА у бойових діях.

“Мадяр” також активно комунікує з громадськістю: через соцмережі він ділиться кадрами з передової та інформує про нагальні потреби армії. Його діяльність на фронті та в інформаційному полі неодноразово привертала увагу суспільства та ЗМІ.