В Україні знову змінили правила надання відстрочки від мобілізації студентам та викладачам призовного віку. Відповідний документ кілька днів тому опублікував Кабінет Міністрів.
Як повідомив глава Міносвіти Оксен Лісовий, метою нововведень є мінімізація ризиків того, що навчання та робота у вишах використовується як інструмент уникнення мобілізації.
Вже відомо, що на пропозицію уряду, яку ще мають схвалити депутати Верховної ради, відтепер права на відстрочку не матимуть студенти віком від 25 років, які здобувають освіту вдруге на тому ж чи нижчому рівні.
ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до 3 ОШБр. 🇺🇦
Також не зможуть претендувати на відстрочку ті, хто розпочав навчання за кордоном після початку повномасштабного вторгнення.
Що стосується викладацького складу, то під мобілізацію тепер потраплятимуть ті, хто має навантаження менше ніж 0,75 ставки.
Онлайн карта боїв