Україна опинилася в тисках аномальної спеки, яка найближчим часом лише посилюватиметься. За прогнозами синоптиків, у п’ятницю, 12 липня, стовпчики термометрів на півдні країни сягнуть позначки +37-42 градусів. У більшості областей очікується спека +35-40 градусів, а на заході та півночі – +31-34 градуси.

“Нас чекає спекотний день зі східним вітром, який місцями буде посилюватися до 15-20 м/с, – розповіла синоптик Наталка Діденко. – Дощі 12-го липня ймовірні лише на Волині”.

Київ також не уникне спеки. У столиці очікується +34-36 градусів.

Причиною аномальної спеки є потужний антициклон, який блокує надходження прохолодної та вологої маси з Атлантики. Істотних опадів 12 липня не прогнозується, лише на Волині можливі незначні дощі.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Пік спеки очікується 13-16 липня, а з 20 липня спека поступово почне слабшати. Проте південні регіони України й далі залишатимуться під впливом високих температур.

Наталка Діденко закликає українців дотримуватися заходів безпеки під час спеки: пити багато води, використовувати змочені хустинки, уникати прямих сонячних променів, носити головні убори та одяг з натуральних тканин. Особливу увагу слід приділити тваринам та кімнатним рослинам, яким у спеку потрібен додатковий догляд.