В Україні до середини липня прогнозують аномально спекотну та суху погоду.

Про цю інформацію повідомив Мeteoprog.com.

Синоптик Ігор Кібальчич зазначив, що подекуди температура повітря досягатиме +40°С.

За словами синоптика, нестерпна спека цього тижня в Україні є наслідком аномально спекотної та сухої повітряної маси, яка надходить до країни з пустельних регіонів Середньої Азії. У той самий час і натомість високого атмосферного тиску істотних дощів не передбачається.

Однак в окремі дні у західній частині малоактивні атмосферні фронти принесуть із собою локальні зливи з грозами. Температура повітря суттєво перевищить норму, а денні максимальні значення температури подекуди можуть досягти рекордних показників за весь період метеорологічних спостережень.

Водночас, Кібальчич зазначає, що такі погодні умови можуть негативно вплинути на стан здоров’я людей, а також призвести до перебоїв у подачі електроенергії.

“Щоб уникнути ризиків сонячного та теплового удару, рекомендується в денні години обмежити час перебування на відкритому сонці і в приміщеннях, що слабко провітрюються, а також вживати достатню кількість рідини”, – зазначає синоптик.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Також сильна спека та відсутність опадів призведе до надзвичайного рівня пожежної небезпеки, тому варто звести до мінімуму появу ймовірних джерел відкритого вогню на природі.

Кібальчич зазначив, що на карті подано прогноз середньої аномалії температури повітря в Європі за період з 8 по 15 липня 2024 року.

“Як бачимо, найспекотніша погода очікується в Україні та місцями у країнах Балканського півострова”, – додав він.