Новопризначений прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що Україна може застосовувати британські ракети для ударів по цілях у глибині Росії. Він наголосив, що лише Україна має вирішувати, як використовувати далекобійні Storm Shadow.

При цьому Стармер висловив сподівання, що британське озброєння буде використовуватися “відповідно до міжнародного гуманітарного права”, тобто для ураження військових, а не цивільних об’єктів. Про це пише Bloomberg.

Відповідаючи на запитання репортера цього агентства, Стармер дав зрозуміти, що Україна може використовувати британські ракети Storm Shadow для ураження військових цілей у глибині Росії. Цим він підтвердив, що продовжуватиме політику попереднього уряду Великої Британії щодо використання зброї дальнього радіуса дії у російсько-українській війні.

Так, Стармер погодився, що Україна має сама вирішувати, як вона використовуватиме ракети Storm Shadow, надані Великою Британією.

При цьому британський прем’єр додав, що ракети повинні “очевидно, використовуватися відповідно до міжнародного гуманітарного права, як і слід було очікувати”. Він сподівається, що Storm Shadow будуть використовуватися “в оборонних цілях”, однак останнє слово тут – за Києвом.

“Україна має вирішити, як застосовувати їх для цих оборонних цілей”, – наголосив Стармер.

Цей коментар глава британського уряду зробив після того, як Україна наголошувала, що для захисту від російських атак необхідно завдавати ударів по російських військових об’єктах, розташованих у глибині Росії. Це питання, додає Bloomberg, є одним із головних, що обговорюватимуться на саміті НАТО у Вашингтоні.

Британія та деякі інші європейські країни підтримали позицію України. Тим часом у США поки відмовляються зняти обмеження на використання Україною американських озброєнь. В адміністрації президента США Джо Байдена заборону ударів углиб Росії пояснюють прагненням запобігти ескалації у відносинах з РФ.

Водночас Стармер після перемоги на виборах вперше висловився щодо застосування британської зброї для ударів по РФ. І його заява нагадує слова попередника на посаді прем’єра, Ріші Сунака, який так само прямо не заявляв, що Лондон дозволяє бити своїми далекобійними ракетами по території РФ, однак підкреслював, що Київ сам вирішуватиме, як їх використовувати, що у Кремлі потрактували як “дуже небезпечну заяву”.

“Кір Стармер надав президенту Зеленському стимул. Українці повинні бути в змозі завдати удару у відповідь по цих важливих російських військових цілях, але, очевидно, не по російських цивільних об’єктах. Я думаю, що Кір Стармер та інші лідери НАТО проведуть червону лінію в цьому питанні, удари мають бути завдані по справжніх військових цілях”, – зазначав у інтерв’ю Bloomberg колишній посадовець НАТО, асоційований науковий співробітник Chatham House Деймі Ши.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Також агентство додало, що, відповідаючи на удар Росії по лікарні в Україні, Стармер підкреслив, що це був “абсолютно шокуючий, жахливий напад”, який створив “дуже важливе, хоча і трагічне тло для цього саміту”.

На думку британського прем’єра”, “обов’язком кожного є описати це [саме] в таких термінах”.

“Моє послання президенту Путіну: цей саміт НАТО має розглядатися як чітка і об’єднана рішучість союзників по НАТО та інших країн, які присутні там одночасно, бути разом з Україною і протистояти російській агресії”, – резюмував Стармер.