В Україні переглянуть соцвиплати через їх надмірну кількість.

Про цю інформацію повідомив Finance.ua.

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович в рамках Конференції високого рівня з Європейської соціальної хартії у Вільнюсі заявила, що держава не може підтвердити їх фінансовим ресурсом.

За словами чиновниці, зараз у країні є надмірна кількість зобов’язань із соцвиплат, які не завжди підтверджені фінансовим ресурсом. Соціальний бюджет держави посідає друге місце після оборонного.

“Ми взяли на себе надмірну кількість соціальних зобов’язань, щодо соціальних виплат, які не завжди можуть бути підтверджені фінансовим ресурсом. І цей дисбаланс тягне за собою величезну кількість судів, які не можуть бути виконані з точки зору можливості економіки покривати такі витрати”, – зазначила Жолнович.

Вона додала, що Україна не має можливостей для збільшення ресурсів на соціальні виплати, тому їх потрібно оптимізувати. Відповідно, кожна виплата має бути пов’язана з послугою, яка зможе допомогти людині вийти зі складної життєвої ситуації та стати економічно незалежною.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Водночас Мінсоцполітики підготувало проєкт закону для об’єднання кількості диференційованих виплат громадянам.

“Ми працюємо над тим, щоб переглянути філософію соцвиплат”, – зазначила міністр.