Мобілізація не стосується чоловіків віком до 18 і старше 60 років, але є певні нюанси.

В Україні продовжується як воєнний стан, так і мобілізація. Усі знають, що граничний поріг для призову – 60 років. Однак адвокат Володимир Піщида вважає, що чоловікам 60 років і старше краще з’явитись у ТЦК і знятись з військового обліку, щоб не було проблем із виїздом за кордон, передає 24 канал.

На його думку, на кордоні можуть попросити не лише документи, що засвідчують особу, а і документ про зняття з військового обліку. І хоча це залежить від конкретного працівника митниці, краще бути готовим до будь-якого розвитку подій.

При цьому він підтвердив, що немає жодних законних підстав для заборони на виїзд із країни чоловіків від 60 років, адже досягнення необхідного віку і є законною підставою для зняття з військового обліку.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Своєю чергою адвокатка Тетяна Козаченко, абсолютно переконана, що факту досягнення 60 років, закордонного паспорта, де зазначено вік та проїзного квитка достатньо для перетину кордону.

“Прикордонна служба не має повноважень заборони таким особам перетину кордону на підставі мобілізаційного законодавства”, – наголошує адвокатка.