У 2024 році в Україні посилився процес мобілізації, що призвело до різкого зростання кількості військових, які стали до лав ЗСУ не добровільно, а примусово.

Влада змушена йти на такий крок, оскільки військо гостро потребує заміни бійців, які служать з 24 лютого 2022 року, а також для поповнення втрат.

Офіційно було озвучено мету залучити до армії від 200 до 500 тисяч людей, але багато військових командирів відкрито говорять, що служити в Україні «будуть усі» і рано чи пізно розпочнеться тотальна мобілізація військовозобов’язаних.

Проте чи це реально?

Як зазначають експерти, загальна кількість чоловіків віком від 18 до 60 років в Україні на сьогоднішній день становить приблизно 10,6 мільйона осіб, з яких призову підлягають приблизно 4 мільйони.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Таку кількість новобранців справді можна поставити під рушницю примусово, але виникають питання про їх підготовку, озброєння та утримання.

Крім того, не варто забувати і про вплив на економіку, коли свої робочі місця залишать мільйони працездатних чоловіків, перетворившись з людей, які утримують країну, на тих, кого потрібно утримувати за рахунок інших.