Третій зенітно-ракетний комплекс (ЗРК) Patriot з Німеччини вже прибув до України.

Про це повідомив посол Німеччини в Україні Мартін Єґер у соцмережі X. Він зазначив, що цей комплекс посилить захист українського населення та інфраструктури від літаків, безпілотників і ракет. Український екіпаж системи пройшов відповідну підготовку в Німеччині.

Раніше військовий експерт Олег Катков розповів, що європейські країни мають обмежену кількість батарей Patriot, але можливість їх передачі Україні існує. У Німеччини, за його словами, є приблизно 10 батарей Patriot, деякі з яких можуть бути в резерві. Катков також зазначив, що США, які мають близько 60 батарей Patriot, наразі не виділяють їх для України, тому Європа має лише близько 35 таких систем.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Експерт додав, що Німеччина активно шукає можливості для зміцнення української ППО, включаючи варіанти за межами Європи, зокрема в Азії та на Близькому Сході. Японія, яка має 25 батарей Patriot, може стати потенційним постачальником, оскільки нещодавно зняла самообмеження щодо експорту озброєння. Складною залишається ситуація на Близькому Сході, але Саудівська Аравія, яка має до 25 батарей Patriot, також може стати потенційним донором.

Катков підкреслив, що кінцеве рішення щодо надання допомоги Україні значною мірою залежить від Сполучених Штатів, тоді як Європа може зібрати лише одну або дві батареї Patriot у короткостроковій перспективі.