З 18 травня 2024 року в Україні набули чинності нові правила щодо отримання відстрочки від мобілізації, які включають автоматичне надання відстрочки певним категоріям громадян.

Про це повідомила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко.

За її словами, новий функціонал у додатку “Резерв+” дозволить автоматично надавати відстрочку студентам денної форми навчання та батькам трьох і більше дітей без необхідності подавати заяви до ТЦК.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Нові правила визначають, які категорії осіб мають право на відстрочку, і включають 23 категорії, такі як заброньовані особи, люди з інвалідністю, батьки трьох і більше дітей, а також люди, які доглядають за хворими родичами.

Додатково від мобілізації звільняються студенти, докторанти, наукові працівники та особи, чиї близькі загинули або зникли безвісти під час АТО або у зв’язку зі збройною агресією РФ, інші категорії, які не підлягають призову.