З жовтня 2023 року в Торецькій громаді Донецької області триває примусова евакуація, проте не всі сім’ї з дітьми погоджуються на неї. Деякі родини, навіть після офіційного виїзду, повертаються назад до небезпечного міста, ризикуючи життям своїх дітей.

Про це розповів керівник Торецької МВА Василь Чинчик в ефірі “Радіо Свобода”.

За його словами, на початку примусової евакуації, 23 жовтня 2023 року, в громаді залишалося 235 дітей (188 сімей). Згодом усіх їх було вивезено до більш безпечних місць. 29 червня цього року евакуювали й останніх трьох дітей, які на той час ще перебували в Торецьку.

“Щоб переконати одну з родин виїхати, ми з керівником служби у справах дітей, представниками Нацполіції та ДСНС щодня навідувалися до них. Їм навіть пропонували оздоровлення за кордоном за сприяння Ірини Верещук. Ми були готові допомогти з адаптацією та мінімізувати незручності, пов’язані з переїздом. І зрештою, їм вдалося самостійно прийняти рішення про евакуацію”, – поділився Чинчик.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Проте, не всі сім’ї йдуть на співпрацю. Траплялися випадки, коли батьки ховали дітей у квартирах, щоб ті не потрапили під евакуацію. Деякі родини неодноразово поверталися до Торецька після примусового вивезення: “було й вдруге, і втретє, і навіть вшосте”.

“Були й такі, що офіційно виїжджали через блокпости, а потім потайки поверталися через об’їзні шляхи. На жаль, деякі батьки не усвідомлюють небезпеки, яку несуть російські обстріли”, – зазначає очільник МВА.