Парламентар Федір Веніславський та адвокатка Катерина Аніщенко пояснили, які наслідки чекають на тих, хто не оновить свої військові дані до 16 липня. 

Відповідно до нових вимог, чоловіки віком від 18 до 60 років повинні оновити свої дані через систему “Резерв+”, ЦНАП, ТЦК та СП. За словами Веніславського, ці системи мають достатню пропускну здатність для виконання вимог закону.

Веніславський наголосив, що невиконання вимог закону буде розглядатися як свідоме порушення, що призведе до юридичних наслідків. “Порушники будуть обмежені у праві керування транспортом, притягнуті до адміністративної відповідальності, а розміри штрафів спонукатимуть громадян дотримуватись вимог закону”, – зазначив він.

Адвокатка Катерина Аніщенко додала, що після 16 липня можливі фізичні зупинки військовозобов’язаних громадян. “Буде здійснено примусовий супровід для поставлення осіб на військовий облік. Поліція матиме право адміністративного затримання тих, хто перебуває в розшуку”, – підкреслила Аніщенко.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Аніщенко також пояснила алгоритм позбавлення права керування транспортом. “Для цього потрібна позовна заява до суду, яка передуватиме невиконанню ряду дій ухилянтом, таких як неотримання повістки та неявка за цією повісткою. Після цього ТЦК подаватиме заяву до суду щодо заборони керування транспортом”, – пояснила вона.

На питання про можливе посилення дій ТЦК та поліції після 16 липня, Аніщенко впевнено відповіла: “Так, вважаю, що дії стануть більш жорсткими. Працівники ТЦК матимуть право вручати повістки та перевіряти наявність військово-облікових документів на вулицях міст, що супроводжуватиметься відеофіксацією. Ми побачимо новини про блокпости, встановлені на вулицях”.