На сайті Кабінету Міністрів України зареєстрували петицію з вимогою заблокувати соціальну мережу TikTok на території України.

В петиції наголошують на шкоді соцмережі для українського суспільства, зокрема через китайську компанію ByteDance, яка є власником платформи, і побоювання щодо використання нею особистої інформації зареєстрованих в TikTok держслужбовців та військовослужбовців.

“Китай відкрито співпрацює та надає допомогу Росії у війні проти України. Таким чином, ця інформація може використовуватись в розвідувальних та/чи шпигунських цілях, що несе загрозу національній безпеці України та оборонним можливостям нашої держави”, – йдеться в петиції.

У зверненні також згадується про розповсюдження дезінформації та проросійських наративів у соцмережі.

“Росія, яка відкрито співпрацює з Китаєм, веде постійну зловмисну ​​кібердіяльність для підтримки своїх глобальних шпигунських кампаній, крадіжки інтелектуальної власності, руйнування критичної інфраструктури та поширення дезінформації”, – наголошують у петиції.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Відтак акторка петиції пропонує заблокувати платформу TikTok на території України і заборонити використання додатка на телефонах держпосадовців, військовослужбовців та осіб, дотичних до державної політики чи/та обороноздатності держави.

Станом на 16:14 петиція набрала 6 691 голос.