У ніч на четвер, 6 червня, у Ростовській області Росії прогриміла серія вибухів. Після цього виникла пожежа на Новошахтинському нафтопереробному заводі. Крім того, у РФ підтвердили, що пожежа також виникла і на одній із нафтобаз у Бєлгородській області.

Губернатор Ростовської області Василь Голубєв зазначив, що на НПЗ було здійснено атаку дронами, але не уточнив, хто саме атакував підприємство.

“Внаслідок атаки БПЛА виникла пожежа на Новошахтинському нафтопереробному заводі. На місці працюють служби екстреного реагування. Інформація про постраждалих уточнюється”, – заявив російський посадовець.

Місцеві мешканці кажуть, що по заводу вдарили безпілотники. Очевидці також додають відео пожежі на НПЗ.

Новошахтинський завод нафтопродуктів – єдиний нафтопереробний завод, що працює у Ростовській області. Завод спеціалізується на виробництві мазуту, пічного, судового та дизельного пального, прямогонного бензину. Підприємство було введено в експлуатацію у 2009 році.

Згодом губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков заявив, що безпілотник нібито атакував нафтобазу і в цьому регіоні. За його словами, сталося загоряння одного із резервуарів.

Йдеться про нафтобазу на території Старооскольського міського округу.

“Внаслідок вибуху сталося займання одного з резервуарів. Чотирма пожежними розрахунками вогнище займання було оперативно ліквідовано. Вибуховою хвилею вибило вікна у будівлі охорони. Постраждалих немає”, – написав Гладков.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Станом на 06:50 губернатор Ростовської області Василь Голубєв також повідомив, що пожежу на заводі в Новошахтинську Ростовської області вже загасили.

Це не перша атака на Новошахтинський НПЗ. Востаннє (не рахуючи сьогоднішній удар) про вибухи на підприємстві через безпілотники повідомлялось 12 квітня цього року. Вперше українські дрони вдарили по цьому НПЗ 22 червня 2022 року.

Між іншим, вважається, що це підприємство раніше належало родині Медведчука.