Молдовські спецслужби та адміністрація президента Молдови відреагували на журналістське розслідування, яке розкрило зв’язки колишнього начальника Генштабу збройних сил Молдови Ігора Горгана з російською військовою розвідкою. 

За даними розслідування, Горган передавав інформацію своєму куратору в ГРУ про військові вантажі, що йшли до України, зокрема з Румунії, та про візити представників Міноборони України до Кишинева для пошуку озброєння.

Молдовська Служба інформації та безпеки (СІБ) підтвердила цю інформацію в коментарі для TVR Moldova. Вони зазначили, що інтенсивність дій Росії, спрямованих на закріплення Молдови у своїй сфері впливу, є безпрецедентною. СІБ також запевнила, що продовжуватиме стежити за ризиками безпеки і вживатиме заходів для запобігання потенційним кризам та спробам зовнішнього втручання у внутрішні справи країни.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Розслідування The Insider оприлюднило листування Ігора Горгана в Telegram з офіцером-вербувальником ГРУ, полковником Олексієм Макаровим, що відбулося у квітні 2022 року, через два місяці після початку російського вторгнення в Україну. Горган писав про необхідність закриття кордону з Румунією через великий потік військових вантажів, які надходили звідти до України.

Служба інформації та безпеки Молдови підтвердила, що інформація, викладена у розслідуванні щодо Горгана, відповідає дійсності. Ігор Горган керував армією Молдови до вересня 2021 року, коли його усунула з посади президент Майя Санду. Після цього він працював в офісі агентства ООН у справах біженців у Кишиневі.