У Китаї відповіли на заяву президента України Володимира Зеленського щодо саміту миру в Швейцарії. У своїй промові прессекретарка китайського МЗС Мао Нін наголосила, що Китай не має наміру роздмухувати вогонь конфлікту та не підживлював полум’я російсько-української війни.

За словами Мао Нін, Китай вважає важливим підтримувати мирні заходи у конфлікті між Росією та Україною. Ця заява є відповіддю на звинувачення Зеленського у тому, що Росія та Китай намагаються послабити запланований Україною глобальний саміт світу.

Крім того, Мао Нін підкреслила, що Китай надає великого значення відносинам з Україною та залишається її найбільшим торговим партнером. Вона наголосила на важливості підтримки стабільних економічних зв’язків між двома країнами.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Китай також заявив, що їхня позиція щодо мирної конференції є відкритою та прозорою. Мао Нін висловила надію на розуміння та підтримку від усіх сторін конфлікту, підкреслюючи, що Китай готовий сприяти мирному врегулюванню ситуації.

Отже, Китай підтвердив свою готовність до співпраці з Україною та закликав до мирного вирішення конфлікту, відкидаючи звинувачення у підриві мирного процесу.