Сонячний удар – це різновид теплового удару.

Про це повідомив Т4.

Сонячний удар отримують через перегрівання голови під ультрафіолетовими променями сонця, наприклад, після тривалого перебування на вулиці без головного убору. Важливо вчасно розпізнати ці стани, оскільки несвоєчасне надання допомоги при сонячному або тепловому ударі може мати летальний кінець.

Медики відзначають, що сонячний удар дуже підступний – він може виявитися не відразу, а через 6-10 годин, а його симптоми можна сплутати з перевтомою або легкою застудою. Вони назвали п’ять основних ознак, куди слід звернути увагу.

1. Висока температура тіла

Однією з найвиразніших ознак сонячного удару є несподіване підвищення температури тіла, яке може досягати 40°C або вище. Відсутність потовиділення, незважаючи на високу температуру, також є тривожним сигналом, особливо якщо перебування на сонці тривале.

2. Зміни у психічному стані чи поведінці

Люди, які страждають на сонячний удар, можуть відчувати запаморочення, сплутаність свідомості, галюцинації, агресію або зміни в поведінці. Вони можуть бути дезорієнтовані та не здатні продовжувати нормальну розмову.

3. Нудота та блювання

Тепловий удар часто супроводжується нудотою та блюванням. Це може бути ознакою того, що теплове навантаження впливає на центральну нервову систему, що спричиняє гастроінтестинальні симптоми.

4.Швидкий пульс та дихання

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Швидке, дрібне дихання та прискорене серцебиття є звичайними при тепловому ударі, оскільки організм намагається охолонути. Ці симптоми можуть супроводжуватися почуттям паніки або тривоги.

5. Головний біль

Сильний головний біль, який раптово виникає та посилюється, може бути ознакою сонячного удару. Головний біль часто описується як «пульсуючий», що може вказувати на збільшення внутрішньочерепного тиску через перегрівання.

Якщо сонячний удар трапився, потрібно відразу ж зайти у прохолодне приміщення або відкрити в ньому вікна та двері, зняти тісний та зайвий одяг, пити більше води, прилягти на бік та тримати під рукою нашатирний спирт. Якщо стан погіршується – викликати швидку і не намагатися самі дійти до лікаря.