В Україні набули чинності зміни до закону про мобілізацію, які впливають на відстрочку за сімейними обставинами. Згідно з новими положеннями, певні категорії осіб можуть отримати відстрочку від мобілізації.

Військові комісаріати перевіряють наявність підстав для відстрочки та оформлюють відповідні документи. Відстрочка може бути оформлена через реєстр “Оберіг” на підставі даних з державних реєстрів або баз даних, які підтверджують право на відстрочку.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

На відстрочку можуть претендувати жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей, або ті, хто виховує дитину з інвалідністю. Також це стосується осіб, які мають повнолітню дитину з інвалідністю I чи II групи, або жінок та чоловіків, що здійснюють постійний догляд за хворими родичами.

Зміни також торкнулися осіб, які мають дружину або чоловіка з інвалідністю, а також тих, хто має одного з батьків з інвалідністю за відсутності інших осіб, що можуть здійснювати догляд. Важливою умовою є відсутність заборгованості зі сплати аліментів більше ніж за три місяці.