Після того, як Міністерство економіки скасувало свій наказ щодо бронювання співробітників деяких технологічних компаній, серед яких Glovo, Visa та Favbet, соцмережі продовжують обговорювати цей епізод.

Це рішення викликало ще більше критики у мережі, аніж це було раніше, через його непрозорість. Під постом першої віцепрем’єрки України – міністерки економіки Юлії Свириденко, яка повідомила про скасування, зібралося понад двісті коментарів з обговоренням.

Все почалося з повідомлення народного депутата Олександра Федієнка про бронювання шести компаній, згідно з наказом Мінекономіки. У цьому списку опинилися такі компанії, як Glovo, Visa, Favbet та інші. Однак, це рішення викликало сумніви, оскільки навіть деякі технологічні компанії, що займаються розробкою систем РЕБ і безпілотників, були незаброньовані.

Після цього представники Favbet в пресслужбі заявили, що їхня технологічна підструктура, Favbet Tech, є частиною українського кібервійська і задіяна в розробці технологій для підвищення обороноздатності України.

Свириденко оголосила про скасування наказу щодо бронювання працівників таких компаній, як “Гловоапп Україна”, “Фавбет Тек”, “Віза Україна” та інших. У своїй заяві вона пояснила, що це рішення ухвалили під впливом суспільного резонансу та апелює до необхідності аналізувати кожну компанію окремо. За її словами, компанії спочатку зверталися з проханням до Міністерства цифрової трансформації, яке визнало їх критично важливими за деякими критеріями, включаючи відсутність заборгованості по ЄСВ та рівень зарплати.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Проте, реакція користувачів Facebook на це рішення виявилася вельми критичною. Багато з них обурилися, що скасування наказу стало результатом суспільного тиску, та висловлюють підозри на корупційні мотиви урядовців.

Українці вказують на необхідність публікації всіх наказів щодо бронювання, а не лише тих, що стосуються компаній, що не мають відношення до оборонки.