108-та бригада територіальної оборони продемонструвала високу боєздатність та винахідливість, розробивши та виготовивши власні наземні дрони. Ці багатофункціональні машини, що отримали назву “Махно” на честь легендарного анархіста, покликані суттєво зберегти життя українських воїнів та підвищити ефективність виконання бойових завдань.

Шість модифікацій дронів “Махно”  адаптовані до різних потреб сучасного поля бою:

  • Мінувальні: для встановлення мінних загороджень.
  • Розмінувальні: для розмінування територій.
  • Логістичні: для доставлення продовольства, води, боєприпасів та інших необхідних матеріалів.
  • Евакуаційні: для вивезення поранених з поля бою.
  • Штурмові: для ведення бойових дій.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

За словами офіцера з псевдо “Діскус”, який керував процесом створення дронів, значну частину роботи, включаючи конструювання, зварювання, електроніку та програмування, виконали самі українські військові. Їм також вдалося самостійно зібрати більшу частину необхідних коштів. Долучилися до цієї справи також волонтери, окремі сім’ї та компанії.

“Діскус” переконаний, що в сучасних умовах бою наземні дрони стають незамінним інструментом, адже вони дають змогу зберегти життя людей та успішно виконати поставлені завдання.