З давніх-давен День святого Юрія був одним з найшановніших свят в Україні. Його відзначали, вшановуючи покровителя воїнів, скотарів, хліборобів та імператорів.

В 2023 році в Україні відбулися суттєві зміни у церковному календарі, тому дати багатьох свят змістилися. Про те, коли тепер потрібно відзначати день святого Юрія, розповідає OBOZ.UA.

В 2023 році Українська Православна Церква та Українська Греко-Католицька Церква перейшли на новоюліанський календар. Це означає, що дати багатьох церковних свят, зокрема й Дня святого Юрія, змістилися на 13 днів назад.

Тобто тепер це свято буде відзначатися не 6 травня, а 23 квітня.

Традиції Дня святого Юрія

В цей день віряни вшановують Святого Юрія (Георга), а також прославляють пробудження природи та початок нового циклу життя. Наші предки вірили, що саме це церковне свято знаменує прихід справжньої весни, бо Юрій володіє чарівними ключами, котрими відмикає землю і випускає росу, від чого розпочинається бурхливий ріст трав. На честь цього люди збиралися та співали веснянки.

Крім того, в давнину українці вважали, що в День святого Юрія не можна виганяти худобу пастися на пасовища, стригти та розчісувати волосся, брати до рук гострі предмети, шити, кричати, а також сваритися. Згідно з повір’ям, сватка тих, хто не порозумівся в День святого Юрія затягнеться надовго.

Прикмети

День святого Юрія багатий також на прикмети, пов’язані з погодою та врожаєм. Наприклад:

Якщо вітер дме з південного боку — буде хороший урожай, а якщо з північного — поганий;

Роса на траві – можна очікувати на гарний врожай проса;

Дощ – поганий урожай;

Сніг чи іній – буде гарний врожай гречки;

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Безвітряно і тихо – ранні висівання будуть вдалими;

Комарі збираються докупи — чекайте на потепління.