Для гарного врожаю полуниці необов’язково підживлювати її кожної весни.

Якщо ви правильно доглядаєте за полуницею протягом року – відновлюєте родючість ґрунту, проводите мульчування, вчасно вносите органічні й мінеральні добрива восени, підживлювати полуницю навесні не потрібно.

Навесні підживити полуницю треба лише в тому разі, якщо ґрунт виснажений, грядки полуниці – недоглянуті, за всіма ознаками помітно, що поживних речовин не вистачає.

Щоб отримати гарний урожай полуниці, важливо як не перегодовувати кущики, так і слідкувати, щоб вони отримали всі поживні елементи. І краще недогодувати, ніж “перегодувати” рослину добривами, адже це позначається насамперед на корисності ягід.

Враховуйте особливості сорту й різновиду полуниці – ремонтантні та звичайні садові сорти потребують різного підходу до підживлення.

Важливо! Підживлювати полуницю потрібно лише від другого, а часто – аж від третього року вирощування рослини.

Вносити добрива треба лише за температури ґрунту вище +9°C, ввечері або за хмурої погоди по попередньо зволоженій грядці.

Чим підживити полуницю ранньою весною

На початку зростання полуниці, після завершення всіх процедур ранньою весною, як-то зняття укриття, обрізання, розпушення ґрунту, відновлення мульчі, кущики рослини активно нарощують зелену масу, тому потребують азотних добрив. Якщо ґрунт виснажений, бідний, підживити полуницю азотом треба обов’язково. Орієнтуватися потрібно не на певні терміни, а на стан самих рослин.

ЗСУ запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Навесні, особливо коли мало опадів, бажано розчинити добрива у воді. На відміну від осені внесення добрив у сухому вигляді в ґрунт менш ефективне. В разі, коли в ґрунт вносяться сухі добрива, наступні два тижні потрібно вберегти полуницю від посухи та забезпечити зволоження ґрунту.

Для підживлення можна використовувати сечовину або інші швидкорозчинні азотні добрива, наприклад, аміачну селітру, в концентрації – 1 ст. л. добрива на 10 л води.

В органічному землеробстві альтернативою азотним мінеральним добривам можуть бути зелені добрива з кропиви, осоту, які розчиняють у пропорції 1 л настою на 1 відро води, настій гною, компосту, пташиного посліду (пропорція – 1 кг на 1 відро води з розведенням 1 л на відро води для поливання). Одне відро розчину потрібно використати на 10-20 кущиків полуниці.