Американський мільярдер Ілон Маск вважає, що Служба безпеки України не мала права затримувати проросійського блогера з Латинської Америки Гонсало Ліри. Він заявив, що вимагає пояснень від президента України.

Як стало відомо, Ліру затримали СБУ у травні 2023 року на Харківщині. Блогер має подвійне громадянство — Чилі та США. За даними СБУ, Ліра систематично виправдовував російську агресію в Україні й поширював проросійські тези у своїх соціальних мережах.

Телеведучий Такер Карлсон звинуватив українську владу у “незаконному” затриманні блогера. Він вважає, що Ліру нібито затримали через “критику” Зеленського.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

“Громадянин США сидить у в’язниці в Україні після того, як ми відправили понад 100 мільярдів доларів? Чи є в цій історії щось більше, ніж просто критика Зеленського? Якщо це все, то тут у нас серйозна проблема”, – вважає Маск.

В СБУ вже відреагували на звинувачення Маска. Там зазначили, що під час затримання блогера діяли відповідно до чинного законодавства.