В Україні військо має бути наповнене тими, хто здатен витримати значні навантаження. Таку думку в інтерв’ю “BBC Україна” висловив генерал Віктор Муженко.

На питання, чи має молоді бути більше на фронті, Віктор Муженко відповів, що це дуже складне питання, однак “є люди підготовлені фізично, які підтримують форму, мають нормальний стан здоров’я, які спроможні витримувати відповідні навантаження”.

Він вважає, що менш фізично витривалі бійці мають залучатися до ведення оборонних дій – “більше статичних, ніж маневрових”.

“А от ті, хто молодші, повинні застосовуватись безпосередньо в військових частинах, які визначені для ведення рухомих, маневрових дій. Ці люди повинні отримати відповідну підготовку”, – сказав генерал.

Він додав, що під час мобілізації варто враховувати не лише віковий ценз, а й придатність майбутніх бійців до виконання професійних операцій.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

“Виникає питання – скільки повинно бути мобілізованих і як вони повинні використовуватись? Та кількість людей, яка прийде по мобілізації, не визначає боєздатність і спроможності Збройних сил. Це робить наявність цілісних структур – бригад, корпусів, складу відповідних угруповань, наявності озброєння, військової техніки й навченості цих людей”, – додав генерал.

З його слів, нині військо потребує сотні тисяч кваліфікованих та мотивованих бійців.