Окрім Польщі, до блокування руху українських вантажівок через кордон доєдналася Словаччина.

Словацькі перевізники також вийшли на акцію протесту на пропускному пункті “Вишнє Нємецке – Ужгород”, суміжного з українським пунктом пропуску “Ужгород”. Там утворилася черга з понад 300 фур. Протестувальники висунули до України неправомірні вимоги.

За словами речника Держприкордонслужби Андрія Демченка, блокування руху розпочалося о 13:30 21 листопада. Вже на ранок 24 листопада українсько-словацький кордон розблокований, вантажівки почали пропускати у штатному режимі.

Перевізники Польщі та Словаччини вимагають скасувати “транспортний безвіз” для України, оскільки це суперечить угоді української сторони та Євросоюзу. Вони хочуть повернути систему, за якою відбувалися перевезення до червня 2022 року. Тоді кожен перевізник, який їхав до країн ЄС, мав отримати дозвіл для перетину кордону конкретної країни.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» та «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

Польські перевізники намагаються паралізувати кордон України та Польщі, вже понад 15 днів блокують там три пункти пропуску:

  • “Ягодин – Дорогуськ”,
  • “Краковець – Корчова”,
  • “Рава-Руська – Гребінне”.

Глава Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм пояснив, що така вимога – нездійснена. При цьому Україна не буде погоджуватися до повернення системи дозволів на вантажні перевезення. Адже Угода про лібералізацію вантажних перевезень була ратифікована й узгоджена всіма членами ЄС і підписана між ЄС та Україною, а не певною конкретною країною.