Риба є важливою частиною харчового ланцюга, і її відсутність може призвести до зростання популяцій інших видів, таких як водорості, які можуть забруднювати воду. Крім того, риба є важливим джерелом їжі для багатьох видів тварин, і її відсутність може призвести до голоду або загибелі цих тварин.

Що ж станеться, якщо припиниться вилов риби людьми – у цьому питанні розбиралося видання BBC, взявши за основу розповідь професора океанології зі Стенфордського університету Стівена Палумбі, який помітив дивну ділянку рифу у центральній частині Тихого океану. Там спостерігалося неймовірне різноманіття підводних мешканців.

70 років тому в атолі Бікіні на архіпелазі Маршалла підірвали 67 ядерних боєприпасів (210 мегатонн тротилу). Відтоді у водах на цьому місці припинився вилов риби. Лагуна перетворилася на своєрідний заповідник, хоча рифи й досі страждають від наслідків радіації. А ще тут помітили значну популяцію риб – помітно більшого розміру.

“Найшвидше відновлювалися ті види, які раніше виловлювали найбільше”, – зауважив професор економіки Гавайського університету Джон Лінгем, який спеціалізується на відновленні океану.

На його думку, якщо зовсім заборонити рибальство, “почнеться перебалансування екосистеми океану”.

Хижаків стане більше й зменшиться кількість видів риби, якими вони харчуються. А риби, які розмножувалися, поки хижаки ловили інших особин, стануть їжею для акул.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонди «Повернись живим» и «Сталеві крила». Стань частиною історії та захисти Україну, приєднуйтесь до "Гвардії Наступу". 🇺🇦

До того ж без рибальства стане більше інших морських тварин, оскільки у них не буде ризику потрапити у сітки.

“Якщо люди припинять виловлювати рибу, сміття в океані не зникне просто так. Але згодом кількість пластику в наших океанах почне зменшуватися, але навіть якщо ми припинимо забруднювати ним море вже завтра, остання риболовна волосінь повністю розкладеться лише до 2623 року”, – пише видання.